Alergijos beržiniams medžiams simptomai gali pasireikšti jau vasario mėnesį

Vandeninga sloga, erzinantis čiaudulys, paraudusios, ašarojančios akys gali būti ne tik peršalimo ligų simptomai. Šiuos simptomus gali sukelti alergija beržinių (turinčių žirginėlius) medžių žiedadulkėms.

Alergijos beržiniams medžiams simptomai gali pasireikšti jau vasario mėnesį

Tikriausiai nustebsite: „iš kur tos žiedadulkės žiemą?“. Tačiau gydytoja alergologė-klinikinė imunologė dr. Algirda Krisiukėnienė atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje  beržinių medžių žydėjimas prasideda jau vasario mėnesį. Pasak jos, žydėjimas prasideda gerokai anksčiau, nei tada, kai visi akivaizdžiai jį pamatome. Atidžiau įsižiūrėję pastebėsite, jog jau dabar skleidžiasi kačiukais vadinami karklų ir gluosnių žiedai, žirginėliais puošiasi beržai ir lazdynai.

Taigi, jeigu vasario mėnesį Jus vargina ilgai užsitęsusi sloga, čiaudulys, ašarojančios ir paraudusios akys, o kitų peršalimui būdingų simptomų nejaučiate, vertėtų atvykti pas gydytoją alergologą pasitikrinti, ar nesate alergiškas beržiniams medžiams.

Beržiniams medžiams įsijautrinusi didelė žmonių dalis. Užsitęsus alergijos simptomams, šiems žmonėms pasireiškia nuovargis, prastėja koncentracija, darbingumas, gyvenimo kokybė. Vykstant žydėjimui, alergiškų žmonių savijautą būtina koreguoti, siekiant, kad ji būtų pakankamai gera. Tai padaryti galima skiriant vaistus ir slopinant alerginį uždegimą. Jeigu simptomai kartojasi ne pirmus metus ir yra pakankamai stiprūs, žydėjimui pasibaigus, verta apsvarstyti alergijos gydymą imunoterapija, galintį žymiai pagerinti alergiškų žmonių gyvenimo kokybę, sumažinti ilgalaikes sąnaudas dėl mažesnio ar išnykusio poreikio vartoti alergijos simptomus mažinančius vaistus ir užkirsti kelią alerginių ligų progresavimui.

Pasak gydytojos, nesikreipiant dėl gydymo, bus jaučiamas vis didesnis diskomfortas. „Alergija – tai uždegimas. Visi žinome, kad bakterijos sukeltą uždegimą, siekiant išvengti jo progresavimo ir komplikacijų, turime nedelsiant gydyti. Alergeno sukeltą uždegimą taip pat būtina kontroliuoti. To nedarant, jis plėsis, o pažaida kiekvieno sezono metu bus vis didesnė. Negydoma alergija gali pažeisti ne tik nosies, bet ir gilesnių kvėpavimo takų, ypač bronchų, gleivinę, o tai gali tapti ir astmos išsivystymo priežastimi. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad negydoma alerginė sloga riziką susirgti astma padidina iki 3 kartų! – įspėja dr. Algirda Krisiukėnienė.

Patyrusi specialistė taip pat atkreipia dėmesį į tai, jog alergiški beržiniams medžiams pacientai, dažnai skundžiasi valgant lazdyno riešutus atsirandandančiu gomurio niežuliu, lūpų patinimu, skrandžio skausmu ar mėgaujantis obuoliu prasidedančiu kosuliu. Tai – vadinamosios kryžminės reakcijos. Beržinių medžių žiedadulkės savo struktūra (amino rūgščių seka) yra panašios į kai kuriuos vaisius, daržoves ar riešutus. Valgant jų daugiau ar valgant žydėjimo metu, jie gali sukelti keistus imptomus. Todėl labai svarbu identifikuoti, ar žmogus turi kryžminių reakcijų, o jeigu taip, – pateikti rekomendacijas, kaip elgtis, kad išvengti nemalonių būklių.

Norite būti savo sveikatos šeimininkais ir net turėdami alerginę ligą žinoti, kaip su ja gyventi komfortiškai? Laukiame Jūsų alergologijos klinikoje „Drauge“! Patyrę gydytojai alergologai-klinikiniai imunologai, pasitelkę pažangias alergologinių ligų diagnostikos priemones, tiksliai nustatys Jus varginančių simptomų priežastis, atsakys į visus Jums rūpimus klausimus, supažindins ir išmokys naudotis ligos suvaldymo ir profilaktinėmis priemonėmis, prireikus, paskirs efektyvų gydymą.

Registruotis susitikimui

Registruokitės vizitui mūsų klinikoje arba nuotolinei
konsultacijai su specialistu Jums patogiu būdu.