Alergijos gydymas
imunoterapija

Imunoterapija „išmoko“ organizmą perdėtai nebereaguoti į alergenus, padeda reikšmingai sumažinti ar net visiškai pašalinti jaučiamus simptomus.

Alergijos gydymas </br>imunoterapija

Ne visos alerginės ligos yra nepagydomos. Alergiją įkvėpiamiems alergenams (dulkėms, žiedadulkėms, pelėsiams, naminiams gyvūnams) galima sėkmingai išgydyti taikant imunoterapijos metodą. Personalizuotas alergijos gydymas imunoterapija – tai moderniosios alergologijos metodas, kurį naudojant imuninė sistema pratinama prie konkretaus alergeno, skiriant jį pastoviu ritmu bei pastovia koncentracija ilgą laiką, siekiant sukelti imuninę toleranciją.

Kodėl verta rinktis šį gydymo būdą?

Tai – vienintelis alergijos gydymo būdas, gydantis jos priežastį, o ne simptomus. Po specifinės alergenų imunoterapijos kurso, galėsite mėgautis Jums maloniais dalykais – apkabinti naminį gyvūną ar pavasarį mėgautis pasivaikščiojimu miške nepatirdami jokių nemalonių pojūčių.

Alergenų specifinės imunoterapijos efektyvumas, gydant alergiją įkvėpiamiems alergenams, siekia 60–80 proc. Tačiau, net jeigu pilnai išgydyti alergijos simptomų nepavyksta, ši terapija skatina ilgalaikę toleranciją ir užkerta kelią alerginės ligos progresavimui. Personalizuota alergenų imunoterapija sumažina simptomus ne tik gydymo metu – ji turi ilgalaikį poveikį, kuris tęsiasi ir baigus gydymą. Taikant šį gydymo metodą, galima žymiai sumažinti ar net visiškai panaikinti poreikį vartoti alergijos simptomus slopinančius vaistus. Laiku pritaikytas gydymas imunoterapija padeda išvengti ir dažnos alerginės slogos palydovės – bronchinės astmos išsivystymo rizikos.

Kaip vyksta gydymas?

Kiekvienas alergenas turi savo baltymus. Kažkuris baltymas ar jų grupė sukelia alerginę ligą. Tam, kad nustatyti alergijos sukėlėją, pirmiausia atliekami tyrimai. Dažnu atveju pasitelkiama molekulinė alergenų diagnostika, padedanti nustatyti ne tik patį alergeną (pvz., šuo), bet ir tiksliai išsiaiškinti, kuris baltymas – ar esantis šuns seilėse, ar odos ląstelėse – agresyvus konkrečiam žmogui.

Nustačius baltymą, į kurį labiausiai reaguoja paciento imuninė sistema, gaminamas konkrečiai jam skirtas alergenų ekstraktas, kurio sudėtyje yra stipriausius alerginius simptomus sukeliantis ir labiausiai jo gyvenimo kokybę bloginantis baltymas. Tai – labai nedidelės koncentracijos natūralus ekstraktas, išgautas iš nustatytų alergenų – žiedadulkių, gyvūno odos ląstelių ir pan. Galimi keli šio ekstrakto vartojimo būdai – poliežuvinė imunoterapija (papurškimas po liežuviu), čiulpiamos tabletės arba poodinė imunoterapija (suleidimas į poodį). Visi šie būdai yra vienodai efektyvūs, tad pacientas gali pasirinkti, kuris iš jų jam yra patogiausias.

Priklausomai nuo paciento pasirinkimo, nustatomas ekstrakto vartojimo dažnis. Gydymo metu ekstrakto dozės pamažu didinamos tol, kol organizmas pripranta prie alergeno ir imuninė sistema pradeda į jį nebereaguoti, t.y. išsivysto tolerancija. Gydymo metu skiriami papildomi vizitai ar nuotoliniai pokalbiai gydymo kontrolei ir rezultatų aptarimui. Gydytojas alergologas seka gydymo metu vykstančius pokyčius, o prireikus – koreguoja gydymo planą tol, kol pasiekiamas norimas rezultatas.

Paslauga

Kaina

DAO Diaminooksidazė

46.00€

HTM Histaminas

64.00€

TRIPT Triptazės koncentracija serume

65.00€

IgA subklasės (IgA,IgA1,IgA2)

20.00€

IgA Imunoglobulinas A

17.00€

IgG Imunoglobulinas G

17.00€

IgG1

36.00€

IgG2

36.00€

IgG3

36.00€

IgG4

36.00€

IgM Imunoglobulinas M

17.00€

IgD Imunoglobulinas D

19.50€

Komplementas C3

23.00€

Komplementas C4

23.00€

CQ10 komplemento komponento nustatymas

80.00€

Vitaminas B12

23.00€

Aktyvus vitaminas B12

24.00€

Vitaminas D

19.50€

Vitaminas D3

18.00€

Omega 3/6 riebiųjų rūgščių tyrimas (koncentracija, santykis eritrocito membranoje)

240.00€

Omega-3

59.00€

FR Folinė rūgštis

19.50€

Registruotis susitikimui

Registruokitės vizitui mūsų klinikoje arba nuotolinei
konsultacijai su specialistu Jums patogiu būdu.