Alergologiniai tyrimai

Įvertinę Jūsų ligos išraišką, eigą, sunkumo laipsnį, sudarysime būtent Jums reikalingą ištyrimo planą tiksliai išsiaiškinti ligos priežastis ir pasiūlyti efektyviausius sprendimus.

Alergologiniai tyrimai

Alergologijoje ir imunologijoje, norint užtikrinti efektyvų gydymą ir užkirsti kelią ligų progresavimui, itin svarbi personalizuota diagnostika. Absoliučiai visos alerginės ligos yra diagnozuojamos skirtingai ir nėra tokios, kurios diagnostikai tiktų visi alergologiniai tyrimai.  Maža to, kiekvienas mūsų esame skirtingas, todėl ir tos pačios ligos kiekvienam pasireiškia kitaip. 

Alerginė liga – tai imuninės sistemos sutrikimas, galintis turėti keturis skirtingus mechanizmus ir visų jų klinikinė išraiška gali būti visiškai skirtinga. Dažniausiai pasitaikanti – I tipo alerginė reakcija, kai vargina alerginė sloga, čiaudima, atsiranda bėrimai, tinimas, anafilaksija. Šiuo atveju skiriami alerginiai odos dūrio mėginiai arba kraujo tyrimai. Bet jeigu dėl imuninio sistemos sutrikimo, vykstančio pagal kitus mechanizmus, atsiranda ilgai neišnykstantys odos bėrimai (kontaktinis dermatitas), kepenų pažeidimai, žarnyno sutrikimai, inkstų funkcijos sutrikimai, jų priežastims diagnozuoti jau skiriami visiškai kiti tyrimai – odos lopo, provokacijos mėginiai. Kraujo tyrimai ar odos dūrio mėginiai šioms reakcijoms yra netinkami.

Platus alergologinių tyrimų spektras

Alergologijos klinikoje „Drauge“ atliekami instrumentiniai ir specialieji alerginiai tyrimai. Vienas pagrindinių alerginių ligų diagnostikos metodas – odos dūrio mėginiai. Mūsų klinikoje siūlomi standartiniai alerginiai odos dūrio mėginiai su nuolatiniais ir sezoniniais įkvepiamais alergenais, taip pat su pagrindiniais maisto alergenais ar plačia maisto alergenų, jų komponentų, prieskonių palete. Čia taip pat atliekami odos lopo mėginiai su metalais, standartiniais cheminiais, kosmetikos  ar numanomais alergenais. Plaučių funkcijos įvertinimui pasitelkiama spirometrija, pulsoksimetrija, esant poreikiui, atliekant bronchų dilatacijos mėginys. Po gydytojo alergologo-klinikinio imunologo konsultacijos, esant indikacijoms, gali būti skiriama rinomanometrija – tyrimas padedantis diagnozuoti alerginį rinitą.

Alerginių ligų diagnostikai taip pat naudojami nosies provokacijos mėginiai su vienu alergenu, fizinių veiksnių sukeltos dilgėlinės priežasties tyrimas, moderni šalčio sukeltos dilgėlinės diagnostika „Temp Test“, inovatyvus odos apsauginių barjerinių funkcijų vientisumo tyrimas atopišką/jautrią odą turintiems asmenims.

Molekulinė alergenų diagnostika

Kiekvienas alergenas turi savo baltymus. Kažkuris baltymas ar jų grupė sukelia alerginę ligą. Tam, kad nustatyti alergijos sukėlėją, pirmiausia atliekami tyrimai. Žmogus gali būti alergiškas tik kai kuriems alergeno komponentams. Molekulinė alergenų diagnostika padeda nustatyti ne tik patį alergeną (pvz., šuo), bet ir tiksliai išsiaiškinti, kuris baltymas – ar esantis šuns seilėse, ar šlapime, ar odos ląstelėse – agresyvus konkrečiam žmogui.

Molekuliniai alergenų tyrimai, suteikiantys išsamų vaizdą apie paciento įsijautrinimą molekuliniams alergenų komponentams, suteikia galimybę parinkti itin tikslų ir veiksmingą imunoterapinį gydymą.

Kodėl verta rinktis kliniką „Drauge“

Svarbu žinoti, kad tiksliai alerginės ligos diagnostikai vien tik tyrimo nepakanka. Liga diagnozuojama apibendrinus tyrimų rezultatų duomenis, Jūsų nusiskundimus ir konsultacijos metu surinktą informaciją. Vadovaujamės holistiniu požiūriu į žmogaus sveikatą –  alergines ligas vertiname ne kaip atskiras, o kaip glaudžiai susijusias su bendra viso organizmo sveikata. Gavus tyrimų rezultatus, gydytojas alergologas-klinikinis imunologas su Jumis detaliai viską aptars, paskirs individualų gydymą ir pateiks naudingų rekomendacijų, padėsiančių pagerinti gyvenimo kokybę.

Paslauga

Kaina

Standartizuoti alerginiai odos dūrio mėginiai su 1 alergenu

4,00€

Aplikacinis (lopo) mėginys su 1 alergenu

5,00€

Nosies provokacijos mėginys su vienu alergenu

50.00€

Rinomanometrija

45.00€

Plaučių funkcijos įvertinimas: spirometrija, pulsoksimetrija, esant poreikiui – bronchų dilatacijos mėginys

40.00€

FRICTEST fizinių veiksnių sukeltos dilgėlinės priežasties tyrimas

20.00€

Temp-Test moderni šalčio dilgėlinės diagnostika

40.00€

Inovatyvus odos apsauginių barjerinių funkcijų vientisumo tyrimas atopišką/jautrią odą turintiems asmenims

60.00€

Elektrokardiograma

20.00€

Odos lopo mėginiai su kosmetikos alergenais – 63vnt. (3 vizitai: po 48 val, 72 val ir 5 parų)

160,00€

Odos lopo mėginiai su kvapių medžiagų alergenais – 43vnt. (3 vizitai: po 48 val, 72 val ir 5 parų)

140,00€

Odos lopų mėginiai su kirpyklose naudojamomis medžiagomis – 37vnt. (3 vizitai: po 48 val, 72 val ir 5 parų)

120,00€

Odos lopo mėginiai su metalais – 30vnt. (3 vizitai: po 48 val, 72 val ir 5 parų)

90,00€

Odos lopo mėginiai su standartiniais cheminiais alergenais S1000 – 30vnt. (3 vizitai: po 48 val, 72 val ir 5 parų)

100,00€

Odos lopo mėginiai su odontologinėmis medžiagomis – 34 vnt. (3 vizitai: po 48 val, 72 val ir 5 parų)

130,00€

Registruotis susitikimui

Registruokitės vizitui mūsų klinikoje arba nuotolinei
konsultacijai su specialistu Jums patogiu būdu.