Echoskopijos tyrimai

Echoskopija –  visiškai saugus neinvazinis tyrimas. Jis gali būti atliekamas vaikams ir suaugusiems, sveikiems ir turintiems ligos simptomų asmenims tiek kartų, kiek reikia ir kada tik prireikia. Todėl jis pasitelkiamas ne tik sveikatos būklės, bet ir gydymo efektyvumo ar būklės dinamikos įvertinimui.

Echoskopijos tyrimai

Moksliškai įrodyta, jog echoskopija –  visiškai saugus tyrimas. Jis gali būti atliekamas vaikams ir suaugusiems, sveikiems ir turintiems ligos simptomų asmenims tiek kartų, kiek reikia ir kada tik prireikia. Todėl jis pasitelkiamas ne tik sveikatos būklės, bet ir gydymo efektyvumo ar būklės dinamikos įvertinimui.

Kada atliekami echoskopijos tyrimai

Norint laiku pastebėti pakitimus ir užkirsti kelią ligų vystymuisi, echoskopijos tyrimus kartą per metus rekomenduojama atlikti profilaktiškai. Taip galima laiku pastebėti besiformuojančių darinių užuomazgas, patologinius pokyčius, simptomų nesukeliančius uždegiminius procesus, organų veiklos sutrikimus, nustatyti uždegimo židinius bei kitus pakitimus ir sėkmingai juos gydyti.

Tyrimą svarbu atlikti ir atsiradus skausmams, patyrus traumą, užčiuopus sukietėjimą ar darinį, taip pat pastebėjus ar pajutus kitus neraminančius pokyčius. 

Echoskopiškai gali būti tiriami visi minkštieji žmogaus audiniai – dariniai odoje, kraujagyslės, nervai, vidaus organai, sąnariai, sausgyslės, raumenys, taip pat galimos patologijos – augliai, cistos, akmenys, ieškoma uždegimo židinių, sustorėjimų, plyšimų, atsiradusio skysčio ir kitų simptomų, kurie gali būti tam tikros ligos požymis. 

Echoskopinio tyrimo metu galima nustatyti įvairius minkštųjų audinių pakitimus. Echoskopijos tyrimas yra nepakeičiamas raumenų, sausgyslių ar raiščių  plyšimo diagnostikai. Gijimo metu jis suteikia galimybę stebėti audinių gijimo, skysčių rezorbcijos (šalinimosi) procesą.

Vienas dažniausiai atliekamų ultragarso tyrimų – vidaus organų (kepenų, kasos, tulžies pūslės, inkstų, blužnies, limfmazgių, pilvo aortos) ištyrimas dėl pilvo ar juosmens skausmų. Echoskopija tokiu atveju rekomenduojama kaip pirminis vaizdinis tyrimas, padedantis tiksliau įvertinti vidaus organų būklę, esant poreikiui, skirti kitus tyrimus ar nukreipti pas reikiamus specialistus.

Echoskopijos tyrimas labai svarbus ir kakle, pažastyse, krūtyse ar kitoje kūno dalyje esant apčiuopiamiems odos ir poodiniamas dariniams, galintiems įspėti apie rimtą ligą. Tyrimo metu galima diferencijuoti šių darinių kilmę, struktūrą, esant poreikiui, echoskopo kontrolėje atlikti biopsiją.

Ultragarsinis tyrimas pasitelkiamas ir planuojant plastines operacijas. Įtariant pilvo tiesiųjų raumenų išsiskyrimą (diastazę), atliekama pilvo sienos echoskopija, planuojant krūtų didinimą implantais – krūtų echoskopija. Po krūtų didinimo implantais operacijos taip pat rekomenduojama kartą metuose profilaktiškai atlikti krūtų echoskopijos tyrimą, kurio metu įvertinama ne tik krūtų, bet ir implantų būklė.

Alerginėms ligoms būdingi simptomai – ne visuomet alerginės ligos požymis

Alergologijos klinikos „Drauge“ specialistai vadovaujasi holistiniu požiūriu į žmogaus sveikatą. Pastebėta, jog gan dažnai alerginėms ar imuninės sistemos ligoms būdingi simptomai gali būti nulemti vidaus organų ligų ar funkcijos sutrikimų. Todėl, varginant lėtiniam niežuliui, pasikartojančiam odos bėrimui, veido patinimui, siekiant patikslinti diagnozę ir atmesti kitas priežastis, kurios gali pasireikšti panašiais simptomais kaip alerginės ligos, svarbu atlikti echoskopijos tyrimą. Jo metu galima įvertinti, ar skydliaukėje, vidaus organuose nėra pakitimų, galinčių sukelti arba imituoti alergiją. 

Dažniausiai gydytoja alergologė siunčia skydliaukės, viršutinio pilvo aukšto (kepenų, tulžies pūslės, blužnies, kasos), limfmazgių echoskopijos tyrimui. Atliekant limfmazgių tyrimą galima įvertinti, ar jie yra padidėję dėl reakcijos į kažkokį alergeną ar virusą (yra reaktyviniai), ar turi turi būdingų piktybiniam limfmazgiui savybių ir galima įtarti piktybines ligas, galinčias pasireikšti išbėrimais ar kitais alerginėms ligoms būdingais simptomais. Echoskopiškai gali būti tiriami kakle, pažastyse, pilve, kirkšnyse esantys limfmazgiai. 

Gan dažnai echoskopijos tyrimui nukreipiami besiskundžiantys pilvo diegliais kūdikiai ir maži vaikai. 

Kodėl verta rinktis kliniką „Drauge“

Alergologijos klinikoje „Drauge“ ultragarsiniai tyrimai atliekami naudojant modernų naujos kartos echoskopą, užtikrinantį itin aukštą vaizdo kokybę. Echoskopijos tyrimo tikslumui labai svarbi ne tik šiuolaikinė įranga, bet ir jį atliekančio gydytojo įgūdžiai, profesionalumas bei patirtis. Klinikoje „Drauge“ echoskopijos tyrimus atlieka patyrusi vidaus ligų gydytoja echoskopuotoja Jolita Kudirkienė. Beveik 30 metų patirtį turinti specialistė atlieka visų sričių echoskopijos tyrimus suaugusiems ir vaikams (išskyrus širdies, galvos kraujagyslių suaugusiems ir smegenų ir klubų vaikams). Jolita Kudirkienė yra Lietuvos ultragarso asociacijos ir Europos ultragarso draugijos medicinoje ir biologijoje narė, dėsto Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

Paslauga

Kaina

Virškinimo sistemos (kepenų, tulžies pūslės ir latakų, kasos, blužnies), šlapimo organų sistemos (moterims inkstų ir šlapimo pūslės, vyrams inkstų, šlapimo pūslės ir prostatos) echoskopija, aortos pilvinės dalies, pilvo limfmazgių ir antinksčių echoskopija

100.00€ *

Virškinimo sistemos (kepenų, tulžies pūslės ir latakų, kasos, blužnies) ir pilvinės aortos dalies echoskopija

60.00€ *

Virškinimo sistemos(kepenų, tulžies pūslės ir latakų, kasos, blužnies), aortos pilvinės dalies, pilvinių limfmazgių ir inkstų, antinksčių echoskopija

80.00€ *

Uropoetinės sistemos echoskopija vyrams (inkstų, šlapimo pūslės, prostatos

60.00€ *

Šlapimo sistemos echoskopija moterims (inkstų ir šlapimo pūslės)

50.00€ *

Vienos anatominės srities echoskopija (poodinių darinių, periferinių limfmazgių, seilių liaukų, skydliaukės, kirkšnių srities, minkštųjų audinių)

30.00€ *

Pilvo sienos echoskopija

50.00€ *

Krūtų echoskopija

50.00€ *

Krūtų su implantais echoskopija

60.00€ *

Sąnario echoskopija

50.00€ *

Kaklo kraujagyslių echoskopija

50.00€ *

Kojų venų (giliųjų ir paviršinių) ar arterijų echoskopija

50.00€ *

Rankos venų ir arterijų echoskopija

50.00€ *

Vaikų virškinimo sistemos (kepenų, tulžies pūslės ir latakų, kasos, blužnies) ir uropoetinės sistemos echoskopija

50.00€ *

Vaikų pilvo limfmazgių echoskopija

50.00€ *

Vaikų vienos anatominės srities echoskopija (skydliaukės, periferinių limfmazgių, poodinių darinių, seilių liaukų, minkštųjų audinių)

30.00€ *

Vaikų kaklo kraujagyslių echoskopija

50.00€ *

Registruotis susitikimui

Registruokitės vizitui mūsų klinikoje arba nuotolinei
konsultacijai su specialistu Jums patogiu būdu.